Maikuu on Euroopas mitmekesisuse kuu! Mitmekesisuse tähistamise põhimõtteks on iga inimese väärtustamine, kaasamine ja võrdne kohtlemine.
Stellis hinnatakse mitmekesisust kõrgelt, sest kõik töötajad on meile ühtviisi väärtuslikud. Me väärtustame võrdse kohtlemise põhimõtteid nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Ettevõtte pea 1500-st töötajast on 74% naised ning 26% mehed. Stelli kõikides regioonides töötab väga erinevas eas ja mitmetest rahvustest inimesi. Keskmine vanus ettevõttes on 52,1 eluaastat ning kõige vanem töötaja on 86-aastane. Meie töötajate seas on kõrge ea ja staažiga inimesi. Meil on üle 180 töötaja, kelle tööstaaž küündib üle 10 aasta. Pikima staažiga inimene töötab Stellis alates aastast 1995. Rõõm on näha, et inimesed jäävad meie juurde pikemaks ajaks ning jagame ühiseid väärtusi.
Tänavuse mitmekesisuse kuu teema on “sildu luues”. Erinevad kogemused, vaatenurgad ja teadmised täiendavad üksteist ja toovad meid kokku – igaühe panus loeb!
Mitmekesisuse kuu raames palusime kolleegidel jagada lugusid ja fotosid oma hobidest. See on uskumatu kui mitmekülgne töötajaskond meil on! Kõige rohkem on Stellis rohenäppe, kellele meeldib vabal ajal aias nokitseda, taimi kasvatada ja kogu seda ilu nautida. Muusika on samuti paljude suur hobi. Leidub kolleeg, kes on üle 15. aasta viiulit mänginud, sealjuures on kolleeg, kes alles alustas viiulimängu õpinguid. Loomulikult on meil motohuvilisi, spordihuvilisi kui ka teatrihuvilisi.
Mitmekesisuse päeva tähistasime oma ettevõttes 20. mail. Kutsusime külla MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu, et lähemalt teada saada, kes on teraapiakoerad ning kuidas saavad abiks olla nii tervishoiu-, hariduse ja sotsiaalvaldkonnas. Näiteks on teraapiakoerte panus väikeste laste tegevusteraapiale või lugemisoskuse arendamisele väga oluline! Lisaks on ühingu eesmärk seista vastutustundliku lemmikloomapidamise eest ning väärtustada inimese ja koera vahelist sidet.
Oleme uhkusega alates 2018. aastast Eesti Inimõiguste Keskuse ja Sotsiaalministeeriumi poolt välja antava mitmekesisuse märgise “Austame erinevusi”kandja.
Kaanefoto: Shutterstock