+372 661 8000 | info@stell.ee

Me oleme kinnisvarakeskkonna
juhtimise ettevõte

Lumebot

Stell kasutab lumekoristuseks Lumebot robotit

Esimese kinnisvarakorrashoiu ettevõttena Eestis on Stell sõlminud koostöölepingu Eestis arendatud autonoomse koristusroboti Lumebot meeskonnaga.

Lumeboti ja Stelli koostöö sai alguse 2019 aasta suvel, kui Lumebot tutvustas oma ideed autonoomsest tänavakoristus- ja lumelükkamisrobotist ning esitles masina prototüüpi. Stelli müügi- ja ostudirektor Margus Vällingu sõnul nägi ettevõte Lumebotis koheselt võimalust tõsta oma tänavapuhastuse üksuse võimekust ning teenuse kvaliteeti. „Erilist lisaväärtust näeme roboti kasutamises juhul, kui lund pidevalt sajab, kuna robot tagab vajadusel ööpäevaringse ja järjepideva puhastuse” lisas Välling.

Lumebot on Eesti iduettevõte, kelle idee arendada autonoomset tänavakoristus- ja lumelükkamise masinat sai alguse 2018. aastal Cleveroni poolt korraldatud võistlusel. Lumeboti koristusrobot saab töötada hooajast sõltumata, koristades tänavaid nii maha kukkunud lehtedest ja rämpsust kui ka lumest. 500 kilogrammi kaaluv robot koristab ühe laadimiskorraga kuni 5000 ruutmeetrit või näiteks 12 kilomeetrit kõnniteid.

Lumeboti kaasasutaja Kaspar Kikerpilli kinnitusel sobib robot hästi kõnniteede, parklate, parkide ja hoonete ees olevate platside aastaringseks puhastamiseks. „Koristusrobotid on varustatud kõrgtehnoloogiliste sensoritega, mis tagavad nende ohutuse jalakäijatele ja ümbruskonnale,” kommenteeris Kikerpill.

“Stell on seadnud eesmärgiks tuua kinnisvarakorrashoiu valdkonda uusi innovaatilisi lahendusi ja tehnoloogiaid ning kaasajastada ettevõtte tööprotsesse. Teenindusvaldkonnas kasutatakse roboteid ka mujal maailmas – näiteks Jaapani hotellides toovad robotid restoranist tellitud toidu tuppa. Miks mitte kasutada Eestis roboteid tänavakoristuseks või lumelükkamiseks, kui see aitab meie teenust palju efektiivsemaks muuta,” lausus Välling.

Stelli kirjadega Lumeboti arendamist ja töötamist saab jälgida Tallinnas Teaduspargis Tehnopol. Vällingu sõnul on ootused Lumebotile suured ning tulevikus soovib Stell kasutada robotit kindlasti ka teistel teenindatavatel objektidel.

 

Samal teemal ilmunud artiklid:

https://www.ituudised.ee/uudised/2020/02/28/lumekoristuse-roboti-loojad-said-eestist-suure-kliendi

https://www.hoogne.com/tehnika/stell-kasutab-lumekoristuseks-lumebot-robotit