+372 661 8000 | info@stell.ee

Me oleme kinnisvarakeskkonna
juhtimise ettevõte

Stell omandab Lõuna-Eesti tunnustatud ettevõtte

Eesti kinnisvara keskkonnajuhtimise võtmetegija Stell Eesti AS laiendab oma haaret Lõuna-Eestis ja tugevdab ettevõtte eripuhastusteenuste kompetentsi, omandades ligi 30-aastase kogemusega Tartu ettevõtte Kyyrix OÜ.

Stell Eesti AS ja peamiselt Lõuna-Eestis puhastusteenuseid ja -vahendeid pakkuv ettevõte Kyyrix OÜ allkirjastasid ostu-müügilepingu, millega Stell omandab ettevõttes 100-protsendilise osaluse. Lepingu allkirjastasid 12. märtsil digitaalselt Kyyrixi asutaja ja juhatuse liige Toomas Tamme ning Stelli juhatuse esimees Mikk Sillamaa. Tehingule peab enne jõustumist andma heakskiidu konkurentsiamet.

Kyyrixi ostmine annab Stellile hea võimaluse ettevõtte tegevuse laienemiseks ning tagab tugeva kohaliku kompetentsi Lõuna-Eestis. Tehingu jõustumisel saab Stell suurimaks kinnisvara korrashoiu teenuste pakkujaks Lõuna-Eesti piirkonnas.

„Kyyrix omab väga pikaaegset kogemust ja tugevat kompetentsi eripuhastusteenuste valdkonnas, mis hõlmab keeruliste hoonete ja materjalide puhastust, samuti on ettevõtte portfellis tugevalt esindatud erinevad tööstusettevõtted, tehased. Stelliga ühinemine võimaldab nii Kyyrixi kui ka Stelli klientidele pakkuda senisest veelgi laiemat kinnisvarakorrashoiu tervikteenust ning töötada välja igale kliendile sobiv lahendus,“ lausus Stell Eesti tegevjuht Mikk Sillamaa.

Kyyrixi tegevjuht Ülle Unt lausus, et ettevõte on ligi 30 aastat kuulunud selle asutajale, mistõttu müügiotsust ja võimalikke kosilasi kaaluti põhjalikult: „Stelli näol on tegemist usaldusväärse ja tugevate väärtustega Eesti ettevõttega, kellel on valdkonnas pikaaegne kogemus. Seetõttu oleme täna veendunud, et usaldame Kyyrixi kliendid, koostööpartnerid ja töötajad headesse kätesse.“ Ülle Unt jätkab peale ühinemist Stelli Lõuna piirkonna juhina.

Sillamaa sõnul on haldusteenuse turg konsolideerumas kõikjal maailmas ning liikumas suuremate teenusepakkujate kätte. „Oluline osa Stelli äristrateegiast on olla nende protsesside eestvedajaks ja muutuste arendajaks siinsel turul. Mida suurem on ettevõtte võimekus valdkonna erinevates segmentides, seda paindlikum saab ettevõte olla klientide teenindamisel ning seda väärtuslikum on ta ka koostööpartnerina,“ lisas Sillamaa.

Ühinemise tulemusena jätkavad nii Kyyrix OÜ kui ka Stell Eesti AS kõigi olemasolevate kliendi- ja koostöölepingute täitmist. Kyyrix jätkab esialgu teenuse pakkumist enda nimega, kuid pärast ettevõtete sisulist ühendamist liigub see Stelli  kaubamärgi alla.

1994. aastal asutatud OÜ Kyyrix on Eesti kapitalil põhinev professionaalseid puhastusteenuseid ning -vahendeid ja -tarvikuid müüv Tartu ettevõte, mis annab tööd ligi 250 inimesele. Kyyrixil on enam kui 200 klienti, kelle hulka kuuluvad Lõuna-Eesti suuremad tööstusettevõtted.

Stell Eesti on kinnisvarakeskkonna juhtimise teenuseid pakkuv ettevõte. 1995. aastal ESS Puhastusteenuste nime all alustanud ettevõte kuulus 2005. kuni 2020. aasta alguseni maailma ühe suurema puhastus- ja haldusteenuste ettevõtete gruppi ISS. Ettevõte annab täna tööd 1500 inimesele, teenindab ligi 400 äriklienti ning rohkem kui 300 korteriühistut üle Eesti. Ettevõtte esindused asuvad Tallinnas, Pärnus, Jõhvis, Tartus, Viljandis, Kuressaares ning Haapsalus.

Mikk Sillama
Stell Eesti AS tegevjuht

Sama artikkel ilmus veel
17.03.2021 https://www.aripaev.ee/uudised/2021/03/17/stell-eesti-ostis-jarjekordse-konkurendi
17.03.2021 https://lounapostimees.postimees.ee/7203823/stell-omandab-louna-eesti-tunnustatud-ettevotte
18.03.2021 https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2021/03/18/stell-omandab-louna-eesti-tunnustatud-ettevotte
18.03.2021 https://www.city24.ee/et/kinnisvarauudised/16143/kinnisvarahaldaja-stell-ostab-puhastusfirma-kyyrix-ou
18.03.2021 https://www.finantsuudised.ee/uudised/2021/03/18/stell-omandab-louna-eesti-tunnustatud-ettevotte
19.03.2021 https://lounapostimees.postimees.ee/7204901/koroona-sunnib-puhastusfirmat-lepinguid-muutma