+372 661 8000 | info@stell.ee

Me oleme kinnisvarakeskkonna
juhtimise ettevõte

Stell tõi Eesti turule uue desinfitseerimise meetodi

Esmaspäeval, 20.04 viis Stell Apollo Kino Mustamäe kinosaalides esmakordselt Eestis läbi elektrostaatilise pihustamissüsteemiga desinfitseerimise. Uudse tehnoloogia toomine siinsele turule on eelkõige tingitud klientide kasvanud ootustest puhastusteenustele ja desinfitseerimisele eesmärgiga tõkestada koroonaviiruse levikut.

Elektrostaatilisel pindade desinfitseerimisel lisatakse puhastusainele pihustamisel elektrilaeng – positiivselt laetud aine osakesed ei lange üksteise peale, vaid liiguvad negatiivse või neutraalse laenguga pinna poole. Antud meetod võimaldab desinfitseerimist läbi viia lihtsalt ja kiirelt ning on efektiivsem võrreldes tavapritside või kontaktmeetodiga, kuna pihustusmeetodil väljuvad elektrostaatiliselt laetud osakesed pääsevad ka pindade mikropragudesse. Selle tulemusena saavutatakse täielik pinna katmine desinfitseeriva ainega, mis hävitab seal olevad viirused, bakterid, seened ja teised mikroorganismid.

Stelli ostu- ja müügidirektori Margus Vällingu sõnul on desinfitseerimisvahendite ja -meetodite valik turul väga lai, kuid iga kliendi jaoks püütakse koostöös leida parim lahendus. „Tänane olukord, kus koroonaviiruse leviku tõttu esitatakse puhtusele ja pindade desinfitseerimisele järjest kõrgemaid nõudmisi, soodustab igati innovatsiooni ja uute lahenduste kasutuselevõtmist. Elektrostaatiline desinfitseerimine on üks sellistest võimalustest, mida Eesti turul veel seni pole proovitud, kuid mis on mujal maailmas tänu desinfitseerimise kiirusele ja efektiivsusele juba palju positiivset tagasisidet kogunud. Meil on hea meel, et Apollo Kino on enda töötajatele ja klientidele mõeldes otsustanud tulevikutehnoloogia kasuks ning loodame, et huvi selle vastu kasvab turul veelgi,“ lisas Välling.

Apollo Kino Baltikumi tegevjuht Kadri Ärm selgitas, et elektrostaatilise desinfitseerimise näol on tegemist esimese suurema aktsiooniga mitmest peagi aset leidvast hügieenitoimingust Apollo kinodes, et valmistuda kinode avamiseks ja pakkuda klientidele võimalikult turvalist kinokülastust. „Tänane olukord on sundinud ilmselt mitmeid teenindusvaldkonnas tegutsevaid ettevõtteid üle vaatama oma seniseid hügieenistandardeid. Eesti suurima kinoketina soovime kinode taasavamisel kinokülastajatele võimaldada ootustele vastavat, turvalist ja kvaliteetset kinoelamust. Oleme tänulikud oma heale koostööpartnerile Stellile, kes oli valmis Apollo Kinoga katsetama seda innovaatilist puhastustehnoloogiat,“ lisas Ärm.

Eesti suurim kinokett Apollo Kino omab kinosid üle Eesti Tallinnas, Pärnus, Tartus, Narvas ja Saaremaal, mahutades 37 saaliga kinodesse 5600 filmihuvilist. 2019. aastal avas Apollo Kino esimesed kinod ka Lätis ja Leedus.

Vaata galeriid siit:
https://elu24.postimees.ee/6953954/apollo-valmistub-kinosid-avama-vaata-kuidas-saalid-viirusevabaks-tehakse?gallery=288616&image=13062573

Foto: Madis Veltman